شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان

برگزاری همایش روز جهانی غذا

همایش روز جهانی غذا روز شنبه 94/7/25 در دانشگاه علوم پزشکی گرگان برگزار و از 10 شرکت برتر در صنعت غذای استان با اهدا تندیس قدردانی شد. صنایع غذایی عالیا گلستان نیز یکی از این واحد ها بود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر این که سبک تغذیه مردم باید اصلاح شود، گفت: پابند تولید و توزیع مواد غذایی سالم هستیم و هیچ گونه مماشاتی را در تولید و توزیع مواد غذایی نداریم. دکتر تقی ریاحی در این همایش اظهار کرد: امروزه ارتباط بیماری های غیر واگیر و بحث غذا برای همگان روشن است و باید بتوانیم سبک صحیح تغذیه را برای مردم تبیین کنیم. وی افزود: از دغدغه های مهم ما فرهنگ تولید مواد غذایی،نگهدای و توزیع آن است و نباید در حوزه مواد غذایی و فرهنگ مصرف صحیح و علمی آن از دنیا عقب بمانیم.


در ادامه این همایش ، معاون امور هماهنگی و اقتصادی استانداری گلستان با اشاره به روز جهانی غذا و اهمیت آن گفت: سازمان فائو در ۷۰ سال قبل تاسیس شد که هدف از آن، برقراری ارتباط بین تولیدات کشاورزی و جلوگیری از نابودی محیط زیست و کاهش فقر و گرسنگی بود. مهندس مرگدری با بیان این که مقوله غذا به سه مولفه بسیار اساسی وابسته است، گفت: امنیت غذایی مساله مهمی است که در دنیای امروز به عنوان یک ابزار سیاسی هم مورد استفاده قرار می گیرد و رهبر معظم انقلاب نیز در سال ۹۲ در بحث اقتصاد مقاومتی به این مقوله تاکید فراوان داشتند. وی افزود: در دسترس بودن مواد غذایی و سلامت بودن این محصولات نیز از جمله مهم ترین موضوعات بحث غذا است و در این مدت عملکرد دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه مناسب بوده است.

همچنین دکتر حمید رضا جوشقانی معاون غذا و داروی دانشگاه با بیان این که رویکرد این معاونت اصلاح فرآیند و تضمین سلامت مصرف کننده ها است، گفت: هدف ما زمین زدن صنعت نیست بلکه تلاش داریم با دادن مشاوره و تبیین اصول درست، شرکت های تولیدی استان را کمک کنیم و البته شرکت ها و کارخانجاتی که همراهی ندارند طبق روند اداری با آنان برخورد می شود. 

در این مراسم همچنین مسئولین فنی برتر استان معرفی و با اهدای  لوح تقدیر از انها قدردانی شد . آقای مهندس عبدالله بهمنی مسئول فنی شرکت عالیا گلستان نیز در زمره منتخبین قرار داشت . 

شرکت آرد زاهدی، آرد مشتری ، بهبهان شیمی ، پگاه گلستان ، شهاب انرژی صبح ، عالیا گلستان ، کامنوش ، گل پور گلستان ، گلستان عصاره و نوش گوار خراسان واحدهای برتر مورد تقدیر دانشگاه علوم پزشکی گلستان در این برنامه بودند.
در پایان، از نمایشگاه صنایع غذایی استان که در حاشیه همایش دایر گردیده بود بازدید بعمل آمد.