شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان

تاریخچه

شرکت صنایع غذایی عالیا گلستان در سال 1329 با نام شرکت پنبه گرگان (سهامی خاص) تأسیس گردید.

موضوع شرکت در ابتدای تأسیس آن احداث کارخانه های پنبه پاک کنی، روغن کشی، تصفیه روغن و صدور و انجام کلیه عملیات تولیدی و تجاری مربوط به آن بود. شرکت ابتدا با ایجاد واحد پنبه پاک کنی در شهرستان کردکوی واقع در استان گلستان فعالیت خود را آغاز و سپس با برپایی و احداث  واحدهای  روغـن کشی و  تصفیه‌ روغن به صورت ‌بچ (نا پیوسته) ، شروع به استخراج و تصفیه روغن نمود.

در سال 1357 با خرید ماشین‌ آلات از شرکت‌کروپ آلمان خط تصفیه روغن به سیستم پیوسته تبدیل ‌شد. این تغییر سیستم موجب افزایش ظرفیت تولید تا 15000 تن در سال گردید. در سال 1371 تغییراتی در مدیریت کارخانه ایجاد و مدیریت فعلی، اداره امور شرکت را برعهده گرفت. مدیریت جدید با تحمل و صرف هزینه های سنگین نسبت به بازسازی و نوسازی ماشین آلات تصفیه روغن، مرمت و بازسازی واحد ساخت قوطی های حلب، خرید ماشین آلات برای ساخت بطریهای شفاف (پت) از کشور ژاپن، خرید ماشین آلات از داخل کشور جهت ساخت گالن پلی اتیلن در اندازه های مختلف ، و اخذ مجوزهای بهداشتی اقدام نمود. در سال 1378 با ایجاد بخش مستقل و مخصوص، برنامه تولید انواع سس سرد و گرم آغاز و سس مایونز به عنوان دومین فرآورده شرکت روانه بازار گردید. سپس طی حدود 4 سال ، انواع سس به 8 طعم مختلف افزایش پیدا کرد. در اواخر سال 1381 تولید سسهای تکنفره به محصولات شرکت اضافه گردید.

با انجام برنامه طرح توسعه، طی سالهای 80 الی 83، در همکاری مجدد با شرکت کروپ، ظرفیت تولید انواع روغن مایع با رشد 300 درصدی به 45000 تن در سال رسید . مجموعه فعالیتهای اصلاحی و رو به پیشرفت، با رعایت قوانین و احترام به محیط زیست، به دو مرتبه برگزیده شدن به عنوان یکی از 5 شرکت برتر سال در کل کشور در حوزه محیط زیست منجر گردید. در کنار آن انتخاب به عنوان واحد نمونه در کارآفرینی و استاندارد در استان نیز جزو افتخارات شرکت به حساب می آید. اخذ استاندارد ایزو 9001 در مدیریت کیفیت گام بعدی در تثبیت این حرکت رو به جلو بود.

جهت تضمین سلامت محصول، و خدمت رسانی بهتر به مشتریان، سرمایه گذاری در امر حمل و نقل مواد اولیه و محصول تولیدی انجام شد . با ایجاد این واحد، بخش عمده ای از جابجایی سالم و مطمئن روغن خام و تحویل روغن تصفیه شده به صورت کاملاً بهداشتی به مشتریان، توسط خود شرکت صورت می پذیرد.

با اعتماد به اصل احترام به مشتریان، سامانه ارتباط مشتریان براساس سیستم های اندازه گیری رضایت و رسیدگی به شکایت ایشان نیز راه اندازی گردید تا پیگیری حقوق مصرف کنندگان گرامی، جزو امور ثابت و نهادینه شرکت باشد.

مدیریت شرکت، هدف و تلاش خود و مجموعه را بر پیشرفت کیفی و کمی محصولات، خدمات و روابط بنا نهاده ، و با تکیه بر دانش و کوشش کارکنان، به دنبال کسب رضایت مشتریان و کارکنان می باشد.